QuietGlue® Pro

Opis

picture

Serious Energy, producent kleju QuietGlue® Pro, już w 2001 roku wyprodukował pierwszy klej tlumiący do użytku w budownictwie. Od tamtej pory firma Serious Energy zastosowała tą technologię w ponad 2 milionach wstępnie tłumionych paneli akustycznych, sprawiając, że QuietGlue® Pro został najszerzej używanym klejem tłumiącym na świecie. Pomimo wielkiego sukcesu, firma wciąż prowadzi badania nad jeszcze lepszym klejem tłumiącym.


Jak działa QuietGlue® Pro?

Kiedy dźwięk uderza w ścianę, powoduje, że ściana odkształca się. Nawet po wyłączeniu źródła dźwięku, przez chwilę, ściana odkształca się w przód i w tył, promieniując dźwięk. Takie wibracje są powodem powstawania dźwięku, który z łatwością jest przenoszony przez elementy konstrukcyjne pomieszczeń. QuietGlue® Pro zmniejsza te wibracje dzięki swojej zaawansowanej formule tłumienia dźwięku.

Kiedy ściana zbudowana z dwóch warstw płyt gipsowo-kartonowych zaczyna wibrować, podczas jej wyginania w przód i tył, między wewnętrznymi ściankami występuje tarcie. Warstwa kleju QuietGlue® Pro nałożona pomiędzy nimi zwiększa poziom tarcia, powodując, że powstały ruch ‘ścinający’ zamienia energię na ciepło. W praktyce wytworzone ciepło jest bardzo małe, ale proces ten usuwa znaczne ilości energii pochodzącej od wibracji.

Dzięki niezwykłym właściwościom tłumiącym kleju QuietGlue® Pro, zdecydowanie mniej dźwięków przenika na drugą stronę ściany w porównaniu do standardowych konstrukcji ścian.