EQ Acoustics - Spectrum Studio Room Kits

Idealne do zastosowanie w pokojach realizatorskich w studiach nagraniowych, oferują szybki sposób ich adaptacji akustycznej. Złożone z paneli akustycznych oraz pułapek basowych zapewniają kontrolę nad dźwiękiem w każdym typie pokoju. Zestawy występują w trzech zoptymalizowanych pod kątem instalacji w pokojach realizatorskich wielkościach, jednak mogą być używane wszędzie tam, gdzie odbywa się nagrywanie dźwięków oraz realizacja audycji.

Jednak zanim zajmiesz się akustyką swojego pomieszczenia, upewnij się że twoje monitory odsłuchowe są właściwie umieszczone (symetrycznie, najbardziej jak to tylko możliwe). Głośniki wysokotonowe powinny być na wysokości uszu a monitory powinny być skierowane pod takim kątem, aby razem z uszami tworzyły trójkąt równoboczny.

Monitory odsłuchowe powinny być umieszczone na solidnym, stabilnym podłożu oraz powinny być oddzielone od niego za pomocą izolatorów takich jak AirSpace MonPads.

Oferujemy trzy standardowe rozmiary zestawów do adaptacji akustycznej pomieszczeń w studiach nagrań. Każdy z nich może być redukowany lub rozbudowany w zależności od konkretnych wymagań.

Zestawy mogą składać się z elementów w różnych, dostępnych kolorach. W razie takiej potrzeby napisz jak powinien wyglądać zestaw, który potrzebujesz a my dostarczymy go do ciebie. Standardowo dostępne są kolory: czarny, niebieski, beżowy, szary i czerwony ale na zamówienie oferujemy wszystkie kolory w jakich dostępne są nasze tkaniny Cara i Lucia.
 

Spectrum Studio Room Kit S

picture

 

picture

 

Najmniejszy zestaw przeznaczony jest dla małych pomieszczeń studyjnych o powierzchni od 3 do 8 metrów kwadratowych. Zestaw składa się z 2 pułapek basowych Spectrum Studio Corner Bass Trap L ułatwiających właściwe ustawienie monitorów odsłuchowych, 4 paneli Spectrum Studio Tile 25 do zastosowania na ścianach bocznych oraz 2 absorberów Spectrum Studio Cloud 25L do eliminacji odbić od sufitu.

 

Spectrum Studio Room Kit L

picture

 

picture

 

picture

 

Doskonały zestaw do zamiany dowolnego pomieszczenia w pomieszczenie studyjne. Podobnie jak w najmniejszym zestawie (S) kontrola niskich częstotliwości jest realizowana przy pomocy pułapek basowych Studio Corner Bass Traps. Bezpośrednio za monitorami umieszczone są panele Studio Tiles o grubości 50mm. Taka kombinacja zapewnia swobodę realizacji nagrań bogatych w niskie częstotliwości.

Efekt Flutter Echo eliminowany jest przez dwa zamontowane na ścianach bocznych absorbery Spectrum Studio Tile 50 o grubości 50mm, a odbiciami od sufitu zajmują się dwa Studio Cloud Tiles o grubości 25mm, tworząc idealne miejsce odsłuchowe.

Resztą niepożądanych efektów zajmuje się zestaw czterech Spectrum Studio Tile 25 umieszczony na tylnej ścianie.

Zestaw dostosowany do pomieszczeń o powierzchni od 6.5 do 13 metrów kwadratowych.

 

Spectrum Studio Room Kit XL

picture

 

picture

 

Największy z trzech zestawów, idealny w pomieszczeniach o powierzchni od 13 do 23 metrów kwadratowych. Pasmo niskich częstotliwości jest obsługiwane przez cztery pułapki basowe Spectrum Studio Corner Bass Traps. Taka ilość wystarcza w większości typów pomieszczeń ale jeśli jest taka potrzeba zestaw może być rozbudowany o kolejne.

Eliminacją efektu Flutter Echo zajmują się 4 panele Spectrum Studio Tile 50, umieszczone na bocznych ścianach pomieszczenia. Niepożądane odbicia od sufitu redukują 4 absorbery Studio Cloud Tiles o grubości 25mm. Taka kombinacja zapewnia wolną od zakłóceń przestrzeń odsłuchową.

Tylna ściana zabezpieczona jest przez kombinację Spectrum Studio Tiles o grubościach 25 i 50mm. Zapewnia to absorpcję w szerokim paśmie częstotliwości. Podobnie jak w średnim zestawie (L) bezpośrednio za monitorami umieszczone są panele Spectrum Studio Tile 50 L.