QuietGlue® Pro vs. Green Glue® - podsumowanie

Firma Serious Energy wierzy, że poprzez zastosowanie jasno określonych metod badania i testowania udostępnionych na stronach producenta Green Glue®, otrzymała dokładne i wiarygodne porównanie klejów tłumiących Green Glue® i QuietGlue® Pro.

Na podstawie porównania wyników testów przeprowadzonych w niezależnym laboratorium na zlecenie firmy Serious Energy, można jednoznacznie stwierdzić, że QuietGlue® Pro ma właściwości takie same a nawet lepsze niż Green Glue®.

Porównanie podstawowych właściwości

Właściwość Green Glue® QuietGlue®
Pro
Uwagi
Charakterystyka nakładania OK OK Tworzenie jednolitej warstwy nie powoduje wzrostu efektywności obu produktów
Odporność na pleśń Tak Tak Oba spełniają ASTM D3273
Wpływ na rozprzestrzenianie się ognia (e.g. BS476) N/A N/A Test nie jest wykonywany dla powierzchni nie narażonych bezpośrednio na ogień. Brak wskazówek odnośnie stosowania w ścianach przeciwpożarowych.
Klasa palności N/A N/A Kleje nie przenikają struktury konstrukcji (podobnie jak farby) więc nie mają wpływu na klasę palności konstrukcji, w której są stosowane
Zalecany do użycia w konstrukcjach ścian STC 53 STC 53 3 lata niezależnych badań dowodzi przewagi QuietGlue Pro nad Green Glue
Zalecany do użycia w konstrukcjach sufit/podłoga Tak Tak Efaktywny zarówno dla hałasu powietrznego jak i uderzeniowego
Ilość ogólnoświatowych instalacji 1000? ponad 2 miliony paneli W oparciu o technologię stosowaną w panelach QuietRock (wprowadzona od 2003)

 

Green Glue® jest zarejestrowanym znakiem towarowym Saint Gobain Performance Plastics Corporation.
QuietGlue® jest zarejestrowanym znakiem towarowym Serious Energy, Inc.